Kırmızı Deri Bileklik

Standard

Tam bir ay olmuş bir söz vermiştim size Marin elbisemi tamamlamak için taktığım bilekliğimi nasıl yaptım anlatacaktım. Sonra Rabbim bir sürü tesadüfler hazırladı bana da şu an bacaklarımı hala kullanabiliyor olmama sebep ameliyata gitmemi sağladı. Yoksa ben muayene olmaktan bile kaçıyordum, artık çok bezmiştim ve gitmeyecektim muayeneye. Bir sürü insan seferber oldu bir sürü olaylar vesile oldu ben sadece yerimden izledim. Her şey domino taşları gibi bir bir yerine oturdu ben kendimi alelacele hastanede ertesi gün ise sedyede ameliyathaneye doğru ilerlerken buldum. Vardır hepsinde bir hayır Rabbim ne düşünürse güzel düşünür ne yaparsa güzel yapar.

Hal böyle olunca verilen sözü tutmak biraz gecikti. Şimdi gelelim çok önceden hazırladığım ama yayınlamak ancak nasip olan yazıma.

Do it yourself bebeğim ya da kendin yap.

Ama en iyisi ben bundan bir şey yaparım ki…

textgram_1400765117

Yıl 2005 oğlum Siyami öyle çok korkuyor ki dış hayattan asla sokak kapısına bile yaklaşmıyor.

CIMG0375

Ben ise onun bahçedeki çimenler üzerinde vakit geçirmesini temiz hava almasını çok istiyorum ama bir yandan da dış ortamdan bu denli korkan bir kediyi direk dışarıya çıkarırsam korkup kaçmasından ve onu kaybetmekten korkuyorum, çözüm kedi tasması. Eğer fotoğraf çekmeyi geç akıl etmeseydim neye benzediğini daha net gösterebilirdim şu süs tasmalar gibi boyuna takılan değilde bele takılan bir deri tasma ve en hafifinden pırıl pırıl bir zincir alıyorum. Siyami tasmayı takmaktan hiç hoşlanmıyor ama takıyorum sonra kucağıma alıp dış kapıyı açıyorum ve Siyami’nin ön patilerindeki tüm tırnaklar korkuyla omuzlarıma saplanıyor. Kuzum öyle çok korkuyor ki dışarıdan, başını boynuma gömüyür ve patileriyle sıkı sıkı sarılıyor bana ve doğruca geri eve.

Peki 2005 te alınan bir şey onca taşınma şehir değiştirme vs den sonra hiç kulanılmayacaksa bile hala durur mu bir evde? Bizim evde ise durur.

Ben bundan bir şey yaparım ki!!!

İnsanın kanına işleyen bir durum bu.

Marin temalı elbisemi dikip giydiğimde dışarıya çıkmamıza dakikalar kala elbisenin bu şekilde eksik olduğunu düşündüm ve aynı dakikalarda tamamlayıcısının ne olduğunu.

İşte bu heyecanla bele bağlanan kayışlardan birini söküp bileğime geçirdikten sonra aklıma geldi tasmayı fotoğraflamak.

bileklik 1

Kayışları bir birine tutturan parçaları söktüm ve kayışları bileğime doladım hepsi bu. Var mı marine kırmızıdan daha çok yakışan?

34

Çanta mı?

O başka yazının konusu…

About ornitorenk handmade

Nedenini bilmediğim bir şekilde sadece ama sadece diktiklerimi paylaşmak amacıyla açtığım bu blog zamanla benim günlüğüm haline geldi. Henüz yazmaya başlayalı çok olmasada kendisinden beklemediğim bir biçimde geriye dönüp baktığımda yaşarken unutmam sandığım aklımdan silinip giden anları bana hatırlatır oldu. Hiç bir zaman düzenli tutamadığım bebek anı defterim, hiç bir zaman baskısını almadığım binlerce ama binlerce fotoğrafım, okuduğum kitaplardan bir kelime, sevdiğim müzikler, yaptığım resimler. İyiki varsın blog. oğluma, gülen yüzüme, asi meleğime not: seni çok seviyorum...

2 responses »

  1. siyami’nin durumu ilginçmiş. balkondan atlayan kedileri biliyorum çünkü:)) tam ev kedisi:)
    harika bir fikir, güzel bir uygulama. kullanılmayan her ne ise bir şekilde değerlendirmek lazım. benim için en makbul olan budur. güzel günlerde kullan gonca’cım. keyifler yerindedir ağrı sızı yoktur umarım.
    kucak dolusu sevgiler

    Beğen

  2. kayınvalidemin kedisi 4. kattan iki kere atladı, siyami aradığı huzuru evde buluyordu belki 🙂 kuzum nur içinde yatsın ağrı hala biraz var birde eğrilik sola sola çekiyor beni 🙂 sevgiler benden

    Beğen

yorum yaptığınızda sesimi duyduğunuzu anlıyor ve çok mutlu oluyorum. yorum göndermekte sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızdan internet çerezlerinizi temizlediğinizde sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. mail adresinizi sadece ben görüyorum, adınızı doğru yazmak zorunda değilsiniz hatta yazmak zorunda değilsiniz ama sizi tanımamı isterseniz doğru yazmalısınız, yorum yapmak için bir blog sahibi olmak zorunda değilsiniz o alanları boş bırakarak da yorum yapabiliyorsunuz. daha ne duruyorsunuz? sesinizi duyurun bana.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s