Oscar De La Renta mı Ornitorenk Handmade mi? Seç Tarafını

Standard

Monarşi yüzde kesin karşı olduğum bir durum ancak İngiltere’deki temsilcileri bazen ilgimi çekmiyor anlamına gelmiyor bu. Daha önce de çocukken Kate Middleton’dan daha fazla dantel ve fır fır giydiğimi dile getirmiştim.
Küçük gelinin feminist duruşu, etnik kimliği ve Elizabeth’ e rağmen kraliyet ailesine girebilmesi ve zaman zaman Royal gelenekleri çiğnemesi bana sevimli gelmeliydi ancak kendisini biraz sinsi bulduğum gerçeğini gizlemeyeceğim.
Ama en fenası Kate her zaman zarif ve sıkıcı diye nitelendirilebilecek ancak şık bir tarza sahipken Meghan açıkcası tam bir rüküş.

Şimdiye dek giydikleri içinde beğendiğim belki iki üç outfitden biri de Oscar De La Renta’nın mavi beyaz elbisesiydi. Bu elbise ile çoğunlukla beğeni almadığının da farkındayım ancak ben bu elbiseyi kendi yorumumla dikecek kadar çok beğendim.

wedding-t-550x1024

Elbiseyi dikerken Burda Dergisinin iki farklı kalıbından yararlandım. Üst Beden için 1976 yılı Eylül ayı 8366 numaralı kalıbını, etek için de 2018 yılı Ağustos ayı 116 numaralı kalıbını kullandım.

Ön arka ve kollarda tüm desenler simetrik ve milim oynamadı, hatta ve hatta yakadaki fularda bile obsesif biçimde deseni ortalayarak kullandım etekde ise desenler verevde her ayrıntısı ile milim milim uğraştım o yüzden mütevazı olamayacağım zaten Nuri Bilge Ceylan bu konuda ne demiş “Mütevazılık falan hiçbir zaman gerçek bir üst değer olamamıştır bizde. Bir ortamda mütevazı olmaya kalkarsanız saygı hemen azalmaya başlar, hissedersiniz…” bundan sonra ben de üstadın fikirlerini şiar edineceğim kimse kusura bakmasın 🙂

Şimdi tarafınızı seçme vakti De La Renta mı Ornitorenk mi? :,)

IMG_2742IMG_2748IMG_2753IMG_2752

About ornitorenk handmade

Nedenini bilmediğim bir şekilde sadece ama sadece diktiklerimi paylaşmak amacıyla açtığım bu blog zamanla benim günlüğüm haline geldi. Henüz yazmaya başlayalı çok olmasada kendisinden beklemediğim bir biçimde geriye dönüp baktığımda yaşarken unutmam sandığım aklımdan silinip giden anları bana hatırlatır oldu. Hiç bir zaman düzenli tutamadığım bebek anı defterim, hiç bir zaman baskısını almadığım binlerce ama binlerce fotoğrafım, okuduğum kitaplardan bir kelime, sevdiğim müzikler, yaptığım resimler. İyiki varsın blog. oğluma, gülen yüzüme, asi meleğime not: seni çok seviyorum...

3 responses »

  1. Oyumu sizden yana kullandım. Tüm rüküşlüğüne rağmen Meghan gözdem olsun 🤣🤣🤣 biraz da sinsilik ve hafiflik pirim yapsın 😂😂😂😂 Diana’nın ahı var o aile de . Saraylar yıkılsın, sokaklar kazansın 🤣🤣🤣

    Beğen

yorum yaptığınızda sesimi duyduğunuzu anlıyor ve çok mutlu oluyorum. yorum göndermekte sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızdan internet çerezlerinizi temizlediğinizde sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. mail adresinizi sadece ben görüyorum, adınızı doğru yazmak zorunda değilsiniz hatta yazmak zorunda değilsiniz ama sizi tanımamı isterseniz doğru yazmalısınız, yorum yapmak için bir blog sahibi olmak zorunda değilsiniz o alanları boş bırakarak da yorum yapabiliyorsunuz. daha ne duruyorsunuz? sesinizi duyurun bana.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s