Barış Petekleri

Standard

Çanakkale’den bir yola çıktık biz Barış’ı duyurmaya.

Destanlar yazdığımız, adı geçince tüylerin diken diken olmasına neden olan, boğazlarda düğüm, göz pınarlarında düşmeye hazır damla, yürekte sızı ve gurur Çanakkale.

Barış Petekleri projesi yeni bir oluşumdu ve ilk petek Çanakkale’de örülüp kalıcı anıtsal sergi 25 Nisan 2015′ te açıldı.

Sergi fotoğraflarından ulaşabildiğim sarmalın görünümü

derya4

Gidemedim henüz canlı canlı göremedim, ama bir petekle ben de oradayım.

Avustralya’da bir üniversite projeyi istemiş ve çalışmalara başlanmış bile. Almanya istemiş. Bunun yanı sıra yerel belediyelerden istekler gelmeye başlamış. Tüm şehirlerde ve dünyanın istenilen heryerinde Barış Petekleri örebiliriz.

Evrensel barışa katkı bizim yöntemimizle böyle.

Ben barış kadınla gelecek dedim.

petek

Ve peteğimin diğer petekler arasındaki yeri.

gonca2 gonca

Barış, lütfen şimdi her yerde.

 

Reklamlar

About ornitorenk handmade

Nedenini bilmediğim bir şekilde sadece ama sadece diktiklerimi paylaşmak amacıyla açtığım bu blog zamanla benim günlüğüm haline geldi. Henüz yazmaya başlayalı çok olmasada kendisinden beklemediğim bir biçimde geriye dönüp baktığımda yaşarken unutmam sandığım aklımdan silinip giden anları bana hatırlatır oldu. Hiç bir zaman düzenli tutamadığım bebek anı defterim, hiç bir zaman baskısını almadığım binlerce ama binlerce fotoğrafım, okuduğum kitaplardan bir kelime, sevdiğim müzikler, yaptığım resimler. İyiki varsın blog. oğluma, gülen yüzüme, asi meleğime not: seni çok seviyorum...

2 responses »

  1. Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşcesine…İşte bu petekler öyle yaşıyorlar. İyi ki haber ettiniz. Nice çılgın projelere 🙂

    Beğen

yorum yaptığınızda sesimi duyduğunuzu anlıyor ve çok mutlu oluyorum. yorum göndermekte sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızdan internet çerezlerinizi temizlediğinizde sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. mail adresinizi sadece ben görüyorum, adınızı doğru yazmak zorunda değilsiniz hatta yazmak zorunda değilsiniz ama sizi tanımamı isterseniz doğru yazmalısınız, yorum yapmak için bir blog sahibi olmak zorunda değilsiniz o alanları boş bırakarak da yorum yapabiliyorsunuz. daha ne duruyorsunuz? sesinizi duyurun bana.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s