Konya Gezisi; Kelebekler Vadisi

Standard

Konya’da çocuklarınızı hem eğlenmeleri hem de bir şeyler öğrenmeleri için rahatlıkla götürebileceğiniz mekanlardan birinden bahsetmek istiyorum sizlere.

Kelebekler Vadisi;

Pazartesi günleri hariç her gün 10:00-18:00 saatleri hariç hizmet veren sergi alanının giriş ücreti yetişkin 7,5 öğrenci 5 tl olarak belirlenmiş.

3500 m2’lik gezi alanı içinde 1.600 m2’lik bir alanda kelebeklerin uçtuğu 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunan bahçede 98 türe ait 20.000 adet bitki bulunmakta. Kelebekler kendi nektar bitkileri etrafında uçarken gözlenebilmekte ve ayrıca böcek müzesi gezilebilmekte ve mini sinema salonunda böcekler ve kelebeklerle ilgili animasyonlar izlenebilmekte.

Malezya’dan pupa olarak gelen Kelebeklerin Konya’da yaşayabilmeleri için sıcaklığın yaz kış 26 (±1) derece ve nem oranının ise yüzde 80 (±5) olması gerekiyor sıcaklık ve nem oldukça yüksek, özellikle soğuk havalarda gidecekseniz içeride rahat dolaşabilmek için içinize ince bir şeyler giymelisiniz.

Gezi boyunca size eşlik eden rehberler var ve size kelebekler, yaşam döngüleri ve diğer konular hakkında bilgi verirken çeşitli çiçekler yapay şelaleler ve havuzların içinde nilüferlerin yer aldığı mekanda ağları ile yakaladıkları kelebekleri ara ara bulunduğunuz alana getirip salıvererek tam bir görsel şölen yaşatıyorlar.

Bahçe Mavi Morpho Kelebeği, Cam Kanatlı Kelebek ve Dantel Kanat gibi türler dışında hangi türlere ev sahipliği yaptığını merak ediyorsanız buradan bakabilirsiniz.

Ve giderken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın unutmayın.

Daha önceden randevu alırsanız çocuğunuz için Doğa Eğitim Programlarından birini de ayarlamanız mümkün.

Böcek Müzesi,

kelebeklervadisi4 kelebeklervadisi1 kelebeklervadisi3 kelebeklervadisi2 kelebeklervadisi5

Kelebeklerin pupadan çıkışını gözlemleyebileceğiniz kafesler,

kelebeklervadisi11

Etrafınızda uçuşan parmaklarınıza konan kelebekler,

kelebeklervadisi6 kelebeklervadisi12 kelebeklervadisi7 kelebeklervadisi13 kelebeklervadisi9 kelebeklervadisi16 kelebeklervadisi8 kelebeklervadisi14 kelebeklervadisi15 kelebeklervadisi10 kelebeklervadisi17 kelebeklervadisi18 kelebeklervadisi19

Ve papağanlar

 kelebeklervadisi20

About ornitorenk handmade

Nedenini bilmediğim bir şekilde sadece ama sadece diktiklerimi paylaşmak amacıyla açtığım bu blog zamanla benim günlüğüm haline geldi. Henüz yazmaya başlayalı çok olmasada kendisinden beklemediğim bir biçimde geriye dönüp baktığımda yaşarken unutmam sandığım aklımdan silinip giden anları bana hatırlatır oldu. Hiç bir zaman düzenli tutamadığım bebek anı defterim, hiç bir zaman baskısını almadığım binlerce ama binlerce fotoğrafım, okuduğum kitaplardan bir kelime, sevdiğim müzikler, yaptığım resimler. İyiki varsın blog. oğluma, gülen yüzüme, asi meleğime not: seni çok seviyorum...

yorum yaptığınızda sesimi duyduğunuzu anlıyor ve çok mutlu oluyorum. yorum göndermekte sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızdan internet çerezlerinizi temizlediğinizde sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. mail adresinizi sadece ben görüyorum, adınızı doğru yazmak zorunda değilsiniz hatta yazmak zorunda değilsiniz ama sizi tanımamı isterseniz doğru yazmalısınız, yorum yapmak için bir blog sahibi olmak zorunda değilsiniz o alanları boş bırakarak da yorum yapabiliyorsunuz. daha ne duruyorsunuz? sesinizi duyurun bana.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s