52 Haftada Baskı Yapmak 14. Hafta

Standard

Altın rengi kumaş boyam kurumuş bende su ile inceltirsem kullanabilirmiyim onu denemek istedim.

52haftadabaskı70

Zümrüt yeşil, beyaz ve ultramarin mavi akrilik boyalarımıda kullanarak maviden yeşile geçişli ve altın bezemeli bir kumaş boyadım.

Kumaş her zaman ki pamuklu yorgan astarı kumaşım.

52haftadabaskı63 52haftadabaskı64

Kumaşı boyadıktan sonra bir kitap kabı dikip baskısını öyle yapmam gerek diye düşündüm kitap kabına yetecek kadar kısmını kestim kalanını başka bir proje için ayırdım.

52haftadabaskı65

Kitap kabını diktim.

52haftadabaskı66

Ardından artık kolay kolay her yerde bulamayacağmız dijital çağ öncesinden kalma bir röntgen filmi bulup (gerçekten öyle artık filmli röntgen çekimi çok çok azaldı yakında bu filmler kullanılarak yapılan dıy projeler için başka malzeme arayışlarına gireceğiz) kağıttan bir uçak deseni keserek stencil kalıbı oluşturdum.

Bu işi hep kolay sanırdım ki kıvrık uçlu makasla çok zorlandım.

52haftadabaskı67

Son olarak baskıyı yaptım ve fırça ucu ile de uçağın rotasını çizdim.

52haftadabaskı68 52haftadabaskı69

3 responses »

  1. Son zamanlarda ruhum iyice ağırlaştı, o kadar üzgünüm ki. Boyalarla oyalanıyorum ama onlar bile yetmiyor artık. Sanatın bile iyileştirme gücü bir yere kadar.Yine de bu sabah sizin kitap kabınızı görünce içim açıldı.Sağlıkla ve huzurla yaşayabileceğimiz güzel günlerde kullanın umarım.Sevgiler.

    Beğen

  2. benzer duyguları yaşıyoruz kitap kabı iki hafta önce yapılıp sahibine doğru uçtu umarım güzel günlerde doyurucu kitaplar okur bu kap eşliğinde. bir süre yayınlayamadım, içimden gelmedi. hazır yazılarım taslaklarda bekliyor, siparişim var onun için bile elime kumaşları alamıyorum, nefes alamıyorum. nefes alma çabalarım kendimce bunlar. sevgiler

    Beğen

  3. Geri bildirim: 52 Haftada Baskı Yapmak 15. Hafta | ornitorenk handmade

yorum yaptığınızda sesimi duyduğunuzu anlıyor ve çok mutlu oluyorum. yorum göndermekte sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızdan internet çerezlerinizi temizlediğinizde sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. mail adresinizi sadece ben görüyorum, adınızı doğru yazmak zorunda değilsiniz hatta yazmak zorunda değilsiniz ama sizi tanımamı isterseniz doğru yazmalısınız, yorum yapmak için bir blog sahibi olmak zorunda değilsiniz o alanları boş bırakarak da yorum yapabiliyorsunuz. daha ne duruyorsunuz? sesinizi duyurun bana.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s