Takıp Çıkarılabilen Hair Wraplar Saça Nasıl Takılır

Standard

Bazı bloglar için küçük bir istatistiki rakamdır belki, biliyorsunuz ki ben öyle çok çok ünlü, lansmanlara katılan, çok tıklanan vs vs vs bir blogger değilim ve o iddia içinde olmadım hiç bir zaman.

Amaç deneye deneye, düşe kalka öğrendiklerimi, deneyimlerimi ve bazen de beceremediklerimi paylaşmak, bir günlük oluşturmak belki.

WordPress in eşsiz hizmetlerinden biri olan istatistik panelim hair wraplarla ilgili ilk yazımı yayınlamanın ardından bu etiketle yapılan aramalar için 1803 kişinin blogu ziyaret ettiğini gösteriyor. Bu benim için büyük bir rakam.

Sıkça mail alıyorum “Saçıma takmak için wrap aldım ama nasıl takılacağını bilmiyorum, nasıl takmalıyım?” diyen.

Instagramdan sorular geliyor bu konuyla ilgili.

Benim anlayamadığım ama sıkça gözlemlediğim şu ki bir insan bir şeyi satar ve alıcıya nasıl kulanacağını niye öğretmez? Ya da bir kişi bir ürünü alırken satıcıya bu nasıl kullanılır diye niye sormaz?

Tatil beldesinde yaşayan biri olarak net bir şekilde gözlemleme şansım olan bu tarz süs ya da hediyelik eşya satan dükkanların bu ürünleri sırf güncel ve tercih edilir olmalarından dolayı satış portföylerine ekledikleri, ancak bu nasıl kullanılır asla ilgilenmedikleri.

İlk maili aldığımda telefonumda s pen ile basit bir çizim yaptım ve açıkladım. sonraki maillere ve instagram mesajlarına bu resmi gönderdim hep ama berbat bir çizimdi.

Sorular artık çok artınca buna blogdan bir cevap vermem gerektiğini düşündüm ki insanlar arama yaptıklarında bu yazı karşılarına çıksın ve illaki sormak zorunda kalmasınlar.

Daha önce direk saçımın üzerine ip sararak wrap yapmıştım Ornitorenkin Wrapları isimli bir yazı hazırlamıştım.

Ardından takılıp çıkarılabilir wraplar nasıl yapılır onunla ilgili bir yazı yı da Aşama Aşama Hair Wrap Yapımı başlığı altında paylaşmıştım.

Şimdi de sıra geldi bu wraplar nasıl takılıra;

Ben wrap yaparken lastik takabilmek için ipi sardığım iskelet ipimi iki kat kullanıyor ve ipi katlayarak kullandığım kısmı toka ya da lastik takabilmek için kullanıyorum.

Wrapım ve minik saç lastiğimi görüyorsunuz.

 wrap9

Şimdi basit bir düğüm yapacağız aslında ve bu düğümü hepiniz de biliyorsunuzdur mutlaka.

Lastiği wrapın içinden geçiriyoruz.

 wrap10

Ardından lastiğin bir ucunu kıvırıp karşı tarafta kendi içinden geçiriyoruz

 wrap11 wrap12

İçten geçirdiğimiz lastik ucunu çektiğimizde düğüm sıkılaşıyor ve artık her hangi bir saç tutamına bu lastikle wrapı sabitlemek kalıyor.

wrap13 wrap14

Ben bu iş için saçımda bıraktığım kuyruğu kullanıyorum

wrap8

Hayır saçımı uzatmadım sadece wraplı yeni bir fotoğrafımı çektirmeyi bekleyerek bu yazının yayınını biraz daha ertelemek istemedim. O yüzden eski bir fotoğrafımla yazıyı bitirdim.

Malum yazın son ayındayız ve henüz wraplarını saçlarına takamamış olanlar yazı kaçırmasınlar istedim.

wrap7

Hoş ben yaz kış kullanıyorum ancak yaza daha bir yakışıyor be.

8 responses »

  1. bir yabancı yeşil ve beyaz ipim var demişsin, başka ipim yok demişsin ben de nasıl yapıldığını tarif etmişim daha ne fikri bekliyorsun? yap yeşil beyaz iple ablanın e postasından sen bana fotoğraf gönder. ben defalarca yaptım elimde kullandığım wraplarım var ve bursa spor taraftarı da değilim yeşil beyaz bir wrapa ihtiyacım yok

    Beğen

yorum yaptığınızda sesimi duyduğunuzu anlıyor ve çok mutlu oluyorum. yorum göndermekte sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızdan internet çerezlerinizi temizlediğinizde sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. mail adresinizi sadece ben görüyorum, adınızı doğru yazmak zorunda değilsiniz hatta yazmak zorunda değilsiniz ama sizi tanımamı isterseniz doğru yazmalısınız, yorum yapmak için bir blog sahibi olmak zorunda değilsiniz o alanları boş bırakarak da yorum yapabiliyorsunuz. daha ne duruyorsunuz? sesinizi duyurun bana.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s