Bir Kitap Kabı ve Bir Kalemlik

Standard

52 Haftada Baskı Yapmak 1. Hafta ve 52 Haftada Baskı Yapmak 6. Hafta kumaşlarımı kullandım.

Kitaplığımdan kitapların boyları içinden en çok karşılaştığım boy bir kitabı seçtim kabın ölçüsünü belirlemek için.

Yayınevleri niye standart bir boy belirlemez şu kitaplar için birine diktiğim kap diğerine ya uzun ya kısa, sayfa sayısı değil kastım kitap boyu.

 Tek yaptığım kenar kıvırma ayağı ile kumaşımın kenarlarını çepeçevre kıvırmak ve kitap kabının içine gireceği şekilde iki kenarı kıvırıp cep gibi dikmek. Daha önce anlattım bunu bakmak isterseniz eğer burada.

 kitapkabı3 kitapkabı2

 Ardından kalemlik için önce fermuarın iki ucunu birer parça kumaşla kapattım.

kalemlik1

Ardından kumaşlarımı fermuara iğneleyip fermuar ayağı ile diktim.

kalemlik2

Son olarak ta kumaşları önce tersi tersine gelecek şekilde yerleştirip kenarından incecik dikiş geçip çantayı çevirerek yüzü yüzüne gelecek şekilde de kenarda bıraktığım ince pay bu dikiş payının içinde kalacak şekilde (Fransız Dikiş) dikerek bitirdim.

kalemlik4 kalemlik3

Yeşile, umuda, kitaplara, defterlere ve kalmelere yaraşır şekilde fotoğraflayabilmişizdir umarım.

kalemlik5 kitapkabı1

11 responses »

 1. Ya ben bu yeşile aşık oldum. Çimlerin üzerinde daha da güzel görünüyor. Kitap kapları da çok güzel olmuş. Oraya gelmiş kadar oldum. Bir mutluluk, bir mutluluk…Belki onlara arkadaş kitap ayraçları da olur. Hani tilkili keten kitap kabı-ayraç takımı vardı onlar gibi…

  Beğen

 2. Ben kitapları orjinal kapağıyla görmeyi seviyorum. Hatta kitapların kaplı olması tüm okul hayatım boyunca beni rahatsız etmiştir. Adamlar kitap kapağı tasarlıyorlar ve biz kaplıyoruz diye düşünmüşümdür hep. Oysa senin kaplar da çok şık olmuşlar naapsak bilemedim 🙂 Bu kumaşlar basılırken şüphesiz çok beğenmiştim. Hele bu ananaslıyı. Ama itiraf ediyorum böyle güzelliklerin ortaya çıkacağına ihtimal vermemiştim. Ellerine sağlık diyorum ve ayakta alkışlıyorum. Sevgilerimle.

  Beğen

 3. Korkarim sen yakinda bizide kaplayacaksin bu gidisle:)) Super fikir kitabi kaplamak ama baskilarin da sahane olmus. Boyama-baski-kaplama-dikis. Bir koltuga iki karpuzu astin sen. :))

  Beğen

 4. bu yeşil kamboçyaya yerleşen bir arkadaşımızın giderken rengini beğenmeyip hediye ettiği başka bir arkadaşımdan bir tanecik akrilik benim bir işime yaramaz al sen bi şeyler yaparsın diye bana verdiği bir yeşil 🙂
  Ayraç keşke aklıma gelmiş olsaydı ki bir ayraçlık bir parçamda elimde kaldı 😉
  olur mu? olur

  Beğen

 5. bende kitap sayfalarının kaplarının yıpranmasına dayanamıyorum ama yanımda kitap taşımak hoşuma gidiyor, ihtiyaçtan doğan şeyler 🙂
  bir de üniversitede bile ders kitaplarımda dahi tek çizik yoktu benim psikopatlık işte 🙂
  kumaşlarla oynamak çok eğlenceli çok, çok teşekkür ediyor ve öpüyorum

  Beğen

 6. Geri bildirim: 52 Haftada Baskı Yapmak 9. Hafta | ornitorenk handmade

yorum yaptığınızda sesimi duyduğunuzu anlıyor ve çok mutlu oluyorum. yorum göndermekte sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızdan internet çerezlerinizi temizlediğinizde sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. mail adresinizi sadece ben görüyorum, adınızı doğru yazmak zorunda değilsiniz hatta yazmak zorunda değilsiniz ama sizi tanımamı isterseniz doğru yazmalısınız, yorum yapmak için bir blog sahibi olmak zorunda değilsiniz o alanları boş bırakarak da yorum yapabiliyorsunuz. daha ne duruyorsunuz? sesinizi duyurun bana.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s