Haftanın Instagram Anları 8

Standard

İnstagramda beni takip etmek ve daha çok fotoğrafımı görmek isterseniz goncaceylandikici kullanıcı adı ile bana ulaşabilirsiniz, bakalım bu hafta neler paylaşmışım.

Kaş pazarı güzelliği ile adından söz ettirir, kasaba pazarlarının çoğundan bir farkı var mıdır bilmem ama içinde antik mezar barındıranı sanırım yoktur.

instagram137

Pazardan renkler.

instagram139

Bence patikle mutluluk arasında kesin bir bağ var.

instagram138

Güneş batarken sevdiklerinle onu izleyebilecek huzura sahip olmak gibisi yok sanırım, yoksa güneş binlerce yıldır hep batıyor. Ve Efekan’dan küçük bir bilgi güneş aslında batmıyor hep aynı yerde dünya dönüyor ;).

instagram140

Ekmek, şarap, sen ve ben. Dostlarla oturulan bir sofra gibisi var mı?

instagram141

Ve yine sabahında buluşup yapılan piknik gibisi.

instagram142

Küçük keşif gezilerimizden birinde topladığım camdan hazinem.

instagram143

Ve gerçek hazinem.

instagram144

İşte bunlar hep teknoloji.

instagram151

Eskilerin zarafeti yok işte hiç bir şeyde.

instagram145

Kahve candır.

instagram146

Küçük nefes alma molalarımdan biri. Önümüzdeki günlerde bu anları çok özleyeceğim.

instagram147

Güneşin batışı hep bir şölen.

instagram148 instagram149

Ve her köşede bir sürpriz.

instagram150

Reklamlar

About ornitorenk handmade

Nedenini bilmediğim bir şekilde sadece ama sadece diktiklerimi paylaşmak amacıyla açtığım bu blog zamanla benim günlüğüm haline geldi. Henüz yazmaya başlayalı çok olmasada kendisinden beklemediğim bir biçimde geriye dönüp baktığımda yaşarken unutmam sandığım aklımdan silinip giden anları bana hatırlatır oldu. Hiç bir zaman düzenli tutamadığım bebek anı defterim, hiç bir zaman baskısını almadığım binlerce ama binlerce fotoğrafım, okuduğum kitaplardan bir kelime, sevdiğim müzikler, yaptığım resimler. İyiki varsın blog. oğluma, gülen yüzüme, asi meleğime not: seni çok seviyorum...

2 responses »

  1. Peki bu antik mezar taşları nasıl bu kadar pazarın içinde olabiliyor ki? Müzelere kaldırılsın demiyorum ama mesela etrafı pazarın zararlarından korumak üzere önlem alınabilir. Bu mezar taşı ve bu pazar orada oldukça, bir pazarcının tutup brandasının ipini, mezar taşına çakacağı çivilere sabitleme ihtimali beni korkuttu. Teknolojiden faydalanan eve bayıldım, her yerde var bunlardan. Vatandaş sahip olabildiği kadarını alıyor, naapsın. Renk cümbüşü fotoğrafların desen harika. Mutlu bir hafta sonu diliyorum.

    Beğen

  2. bu antik mezarların olduğu arazi yani pazar yeri şahıs malı, bundan iki yıl önce bu alanın hemen yanında blok halinde bina inşaatları başlandı tabi ilk kazma vurulur vurulmaz toprak sakladığı sırların bir kısmını açığa çıkarıverdi çevreci dernekler ne kadar uğraşsada kalıntıların üstü örtüldü binalar dikildi, bu olaydan bir yıl öncede yine bu pazaryerinin hemen önünden geçen yol genişletilmek istendi yine ilk kazma ile mezarlar bir bir ortaya çıkmaya başladı yol mu önemli tarih mi? elbette yol denildi gizlice tarihin üstüne beton döküldü, bundan bir iki hafta önce paylaştığım fotoğraflardan birinde bu mezarlardan birinin üzerine yapılmış bir ev fotoğrafı var ve burada bu mezarların içine mum yakıp çiftlere romantik an pazarlayarak mezarları islendiren kafeler var tüm bunların yanında yerel yönetimin verdiği zararı pazar esnafı veremez en fazla bir çivi dir cakacağı ama yapmazlar onuda sanmam yönetimler direk beton döküyor hatta toki tarafindan restore??? edilen bir antik tiyatromuz var ki bildiğin apartman oldu kenarlarının keskinliği olsun pürüzsüzlüğü olsun sıva yapıp boyamadıklarına şaşırdım aslında. güzel bir haftasonu olsun 🙂

    Beğen

yorum yaptığınızda sesimi duyduğunuzu anlıyor ve çok mutlu oluyorum. yorum göndermekte sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızdan internet çerezlerinizi temizlediğinizde sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. mail adresinizi sadece ben görüyorum, adınızı doğru yazmak zorunda değilsiniz hatta yazmak zorunda değilsiniz ama sizi tanımamı isterseniz doğru yazmalısınız, yorum yapmak için bir blog sahibi olmak zorunda değilsiniz o alanları boş bırakarak da yorum yapabiliyorsunuz. daha ne duruyorsunuz? sesinizi duyurun bana.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s