Rüya Gibi

Standard

Nasıl bekledim anlatmak için nasıl sabredebildim iki gündür bu yazıyı yazmadan bilmiyorum muhteşem bir hafta sonu geçirdim ben. Hayat çok güzel şeyler sunuyor bana verene sonsuz şükür. Cumartesi gecesi Fethiye Klasik Müzik Festivali kapanış konseri için Fazıl SAY’ın Fethiye’de olacağını haber aldık. O bu kadar yakına gelmişken bizim gitmememiz olmazdı atladık arabaya ve Fazıl SAY için Fethiyeye gittik.

fazilsay1

Yaptığımız en güzel şeylerden biriydi bu. Gerçek müzik öyle coşkulu ve güzel bir şey ki gözleriniz yaşarırken içinizi mutluluk kaplayabiliyor. Fazıl SAY müziği öylesine yaşıyor ki o an orada bizlerle değil sanki sadece piyano ve o var ve bizide notaların içine çekiyor nefes alıp vermiyoruz o an ayaklarımız yerküreye basmıyor ve o plastik sandalyede oturmuyorum ben. Eşsiz bir deneyimdi canlı canlı o anı yaşamak.

fazilsay2

Güzellikler bununla da bitmedi, Fazıl SAY sahneden indikten sonra gitmek için kalktığımızda artık sesçiler, teknisyenler ses sistemi ve piyanoyu toplarken Efekan merdivenlere yönelip sahneye çıktı. Önce şaşırdık ardından koca kişisine seslendim sırt çantamdan telefonumu alıp fotoğraf çekmesi için. Ve fotoğraf çektiğimizi gören ekipten biri Efekan’ı piyanonun yanına çağırdı, piyano sandalyesini kaldırdıkları kenardan yeniden yerine yerleştirdi ve piyanonun tuşlarının kilitli kapağını anahtarla açarak Efekan’a otur ve tuşlara dokun dedi. Sihir gibiydi.

fazilsay3

About ornitorenk handmade

Nedenini bilmediğim bir şekilde sadece ama sadece diktiklerimi paylaşmak amacıyla açtığım bu blog zamanla benim günlüğüm haline geldi. Henüz yazmaya başlayalı çok olmasada kendisinden beklemediğim bir biçimde geriye dönüp baktığımda yaşarken unutmam sandığım aklımdan silinip giden anları bana hatırlatır oldu. Hiç bir zaman düzenli tutamadığım bebek anı defterim, hiç bir zaman baskısını almadığım binlerce ama binlerce fotoğrafım, okuduğum kitaplardan bir kelime, sevdiğim müzikler, yaptığım resimler. İyiki varsın blog. oğluma, gülen yüzüme, asi meleğime not: seni çok seviyorum...

4 responses »

yorum yaptığınızda sesimi duyduğunuzu anlıyor ve çok mutlu oluyorum. yorum göndermekte sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızdan internet çerezlerinizi temizlediğinizde sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. mail adresinizi sadece ben görüyorum, adınızı doğru yazmak zorunda değilsiniz hatta yazmak zorunda değilsiniz ama sizi tanımamı isterseniz doğru yazmalısınız, yorum yapmak için bir blog sahibi olmak zorunda değilsiniz o alanları boş bırakarak da yorum yapabiliyorsunuz. daha ne duruyorsunuz? sesinizi duyurun bana.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s