Sandık

Standard

Bir sandığım vardı benim sarı adi görünümlü cilalı kavak ağacından, menteşeleri de gevşekçe. İçi annemin beni doğurduğu gün yapmaya başladığı ve aralıksız devam ettiği danteller işlemelerle dolu. Annem öldüğünde içindekilere bir şey olmasın diye kilitlenip süslü anahtarı bana verilmişti kardeşimce, sandık ise benden dört yüz kilometre geride. Ama dedim ya kavak ağacından ve menteşeleri gevşekçe. Sonra bir kaç yıl geçince bir gün açılma vakti gelince o gevşek menteşelerin hiçte sağlam olmayan kavak kerestesinden nasılda kolay ayrılabildiğini gördüm ben içi artık oldukça hafiflemiş sandığın. İçinde kalanlar bazamın içinde yerini aldı artık sandıkların saltanatını sarsan. Saklamaktan aciz sandık ise benden dört yüz kilometre uzakta kaldı. Anahtarı ise hala benimle değerli bir kaç fotoğraf, bir sahipsiz nüfus cüzdanı, yadigar bir çakmak ve artık dünyaya bir daha bakamayacak bir çift gözlükle birlikte çekmecemde sakladığım küçük bir sandık içine.
image

About ornitorenk handmade

Nedenini bilmediğim bir şekilde sadece ama sadece diktiklerimi paylaşmak amacıyla açtığım bu blog zamanla benim günlüğüm haline geldi. Henüz yazmaya başlayalı çok olmasada kendisinden beklemediğim bir biçimde geriye dönüp baktığımda yaşarken unutmam sandığım aklımdan silinip giden anları bana hatırlatır oldu. Hiç bir zaman düzenli tutamadığım bebek anı defterim, hiç bir zaman baskısını almadığım binlerce ama binlerce fotoğrafım, okuduğum kitaplardan bir kelime, sevdiğim müzikler, yaptığım resimler. İyiki varsın blog. oğluma, gülen yüzüme, asi meleğime not: seni çok seviyorum...

yorum yaptığınızda sesimi duyduğunuzu anlıyor ve çok mutlu oluyorum. yorum göndermekte sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızdan internet çerezlerinizi temizlediğinizde sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. mail adresinizi sadece ben görüyorum, adınızı doğru yazmak zorunda değilsiniz hatta yazmak zorunda değilsiniz ama sizi tanımamı isterseniz doğru yazmalısınız, yorum yapmak için bir blog sahibi olmak zorunda değilsiniz o alanları boş bırakarak da yorum yapabiliyorsunuz. daha ne duruyorsunuz? sesinizi duyurun bana.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s