Pazen Kitap Kabı Dikimi

Standard

Agresif Prenses kitap kabının içten görünümünüde görmek istemiş bende ona nasıl yapılır yazısı hazırlamaya karar verdim. Ben evdeki en kalın ve en uzun ve en ince kitapların hepsinde birden kullanmak istedim kitap kabımı bunun içinde ölçümü alırken enlerin hepsini birden döktüm önüme ona göre bir boyut belirledim. Astarlı bir kitap kabı olsun diye 25 cm ye 45 cm iki diktörtgen kestim. Pazen olanın ön yüzüne keçeden kestiğim çiçeği ve etiket takma kısmını diktim.

pazenkitapkabi1

Kumaşaların ön yüzleri birbirine bakacak şekilde üst üste koydum.

pazenkitapkabi2

Yanlardan 16 şar cm kalacak şekilde iki enli lastiği daha ince kitaplarda kullanırken kap kaymasın diye ön yüzleri birbirine bakan iki kumaşın arasına yerleştirdim.

pazenkitapkabi3

Çevirmek için birkaç santim bir açıklık bırakarak 1 cm dikiş payı kullanarak bütün kenarlarını diktim. Bıraktığım açıklıktan kitap kabını ters çevirerek açıklığı elde gizli dikişle kapattım. her iki yanından 5 er cm içe kıvırıp zarf gibi kenarlarını diktim. Kitabın kapağını önce lastikten geçirip sonra zarfın içine soktum böylece kitap kabı tamamlandı.

pazenkitapkabi4pazenkitapkabi5

About ornitorenk handmade

Nedenini bilmediğim bir şekilde sadece ama sadece diktiklerimi paylaşmak amacıyla açtığım bu blog zamanla benim günlüğüm haline geldi. Henüz yazmaya başlayalı çok olmasada kendisinden beklemediğim bir biçimde geriye dönüp baktığımda yaşarken unutmam sandığım aklımdan silinip giden anları bana hatırlatır oldu. Hiç bir zaman düzenli tutamadığım bebek anı defterim, hiç bir zaman baskısını almadığım binlerce ama binlerce fotoğrafım, okuduğum kitaplardan bir kelime, sevdiğim müzikler, yaptığım resimler. İyiki varsın blog. oğluma, gülen yüzüme, asi meleğime not: seni çok seviyorum...

7 responses »

  1. coookk tesekkur ederım bılsen nasıl makbule gectı bu aralar bundan yapmayı ıstıyordum cookk tesekkur ederım cok cok cok optum senı :)))

    Beğen

  2. dün bu pazen desenini hanımlar metre metre alıyordu çarşıda ,aklıma sen geldin görünce 🙂
    pazen gördüm mü sen aklıma geliyon gonca 🙂

    Beğen

yorum yaptığınızda sesimi duyduğunuzu anlıyor ve çok mutlu oluyorum. yorum göndermekte sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızdan internet çerezlerinizi temizlediğinizde sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. mail adresinizi sadece ben görüyorum, adınızı doğru yazmak zorunda değilsiniz hatta yazmak zorunda değilsiniz ama sizi tanımamı isterseniz doğru yazmalısınız, yorum yapmak için bir blog sahibi olmak zorunda değilsiniz o alanları boş bırakarak da yorum yapabiliyorsunuz. daha ne duruyorsunuz? sesinizi duyurun bana.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s