Pazen Küpeler

Standard

Pekçokşeyindeftercisi tarafından verilmiş bir fikrin iyikide hayata geçirilmiş halini paylaşmak istiyorum sizlerle.

Malzemeler çok basit ama ortaya çıkan ürün harika. Pazen kumaştan çiçek desenimizi keserek çıkarttım.

k1

Aslında iki çiçeği sırtsırta kullanma fikri ile başlamıştım projeye ancak desenler sürprizli çıktı simetrik olmadığı için sırt sırta kullanmak mümkün olmadı bu yüzden bende küpenin arkasında minik çiçekli olan kısımlardan kulandım.

k2

Pekçokşeyindeftercisi iki kumaş arası karton yerleştirmemi ve çiçekleri birbirine dikmemi önermişti ben aceleci davrandım ve kumaşların arasına çok ince bir şekilde yüzüne çıkmayacak ve taşmayacak kadar yapıştırıcı sürdüm ve birbirlerine yapıştırdım. Aslında çok iyi bir sonuç beklemiyordum ancak beni şaşırtarak kolalanmış gibi sert ve düzgün oldular.

k4

Küpe aparatını takacağım kısma çok belli etmeden yine yapıştırıcı sürdüm ve iyice kuruttum ki aparatı takarken kumaş dağılmasın. Oldukça sert olan bu kısımdan toplu iğne ile bir kez kumaşı deldikten sonra kargaburnu ile küpe aparatını takıp sıkıştırdım.

k3

Ve küpeler hazır.

k5

Daha önce katıldığım karma bir resim sergisinde küçük de bir projemiz vardı serbest tarzda çalışılmış 50 küçük resim ben bu projeye geleneksel pazen ve yazma desenleriyle katılmıştım.

k6

About ornitorenk handmade

Nedenini bilmediğim bir şekilde sadece ama sadece diktiklerimi paylaşmak amacıyla açtığım bu blog zamanla benim günlüğüm haline geldi. Henüz yazmaya başlayalı çok olmasada kendisinden beklemediğim bir biçimde geriye dönüp baktığımda yaşarken unutmam sandığım aklımdan silinip giden anları bana hatırlatır oldu. Hiç bir zaman düzenli tutamadığım bebek anı defterim, hiç bir zaman baskısını almadığım binlerce ama binlerce fotoğrafım, okuduğum kitaplardan bir kelime, sevdiğim müzikler, yaptığım resimler. İyiki varsın blog. oğluma, gülen yüzüme, asi meleğime not: seni çok seviyorum...

10 responses »

  1. oyyyyy bayıldım bu küpelere . ayrıca resimlere de bayıldım 🙂 gonca bu küpeyle fotosunu çektiğin resmin boyutu küçük mü küpelerle aynı gibi 😉

    Beğen

yorum yaptığınızda sesimi duyduğunuzu anlıyor ve çok mutlu oluyorum. yorum göndermekte sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızdan internet çerezlerinizi temizlediğinizde sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. mail adresinizi sadece ben görüyorum, adınızı doğru yazmak zorunda değilsiniz hatta yazmak zorunda değilsiniz ama sizi tanımamı isterseniz doğru yazmalısınız, yorum yapmak için bir blog sahibi olmak zorunda değilsiniz o alanları boş bırakarak da yorum yapabiliyorsunuz. daha ne duruyorsunuz? sesinizi duyurun bana.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s